Ilmaveere kogemiseks on palju erinevaid võimalusi ja vorme

Elamused

“Setomaa on eriline piirkond väga mitmes mõttes ning siin on kogeda  palju enamat, kui sõnad suudavad edasi anda. See maa võlus meid ära ja puudutas hinge. Ilmaveere on meie võimalus seda ilu teiega jagada. “ – LENNA

Lõõgastumine

Kingi omale puhkepaus Ilmaveere moodi. See paus võib kanda sind oma unistuste elu ja tasakaalu suunas. Lase sel vaid juhtuda. Meie juures on võimalus sukelduda vaikusesse ja linnulaulu, metsa ja veepiirile, saunamõnudesse ning luksuslikesse maitsenaudingutesse. Leia see, mis sind inspireerib ja lõõgastu – paus kannab.

Loodusspa

Setomaal käia ilma suitsusauna proovimata oleks patuasi. Nii nagu vanasti käidi kirikus, nii pidi pere saama korra nädalas ka saunas käia. Suitsusauna köetakse mitu tundi ja see on lõõgastuseks nii ihule kui hingele. Kui saun on köetud ja viimane “karm” ehk suits välja lastud, võib saunatamisega alustada. Õigesti köetud ja ettevalmistatud suitsusaunas ei ole vingu, õhk on kerge ja leil ei kõrveta. Suitsusaun ei ole koht, kust kiirelt läbi joostakse, siin on oluline koht lugudel, rituaalidel, et keha, meel ja loodus leiaksid tasakaalu.

Vana-Võromaa näite alusel on suitsusaunakombestik lisatud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Kagu-Eesti saunaskäimise kombestiku ja lugudega aitab teil sügavuti tutvuda saunanaine “Kairi-Helen”. Anna meile teada, kui soovid saunanaise kutsuda oma teadmisi jagama ja õiget vihtlemist õpetama.

Massöör

Kiire elutempo võib tuua kaasa ülepingeid nii vaimselt kui füüsiliselt. Oskus lõdvestuda on sel juhul esmatähtis. Selleks, et kogu kehal aidata stressist kiiremini vabaneda, tuleb appi massöör. Klassikalise massaaži puhul toimub vastavalt vajadusele kas kogu keha massaaž või keskendutakse ainult problemaatilistele piirkondadele. Massaažil on väga mitmeid positiivseid mõjusid – leevendab stressi, lihaspingeid ja valusid, aitab seedeprobleemide ja unetuse korral ning stimuleerib immuunsüsteemi. Peale seanssi on oluline juua palju vett, puhata ja viibida puhtas looduses. Just seda kõike Ilmaveere pakubki!

  • Massaaž viiakse läbi spetsiaalsel massaažilaual või matil ja kestab vastavalt kliendi vajadustele kas 30 min, 1h või 1,5h.

Sukeldumine loodusesse

Ilmaveere pakub sukeldumise võimalust, kuid seda hoopis uudses võtmes – sukeldume loodusesse! Olenevalt aastaajast viivad meie sukeldusmisretked kas metsa sügavustesse või vee peale.

Juba Valdur Mikita on väga kaasahaaravalt raamatus “Kukeseene kuulamise kunst” kirjeldanud setode kirglikku suhtumist seenel käimisesse. Kohalikud teavad väga täpselt kuhu suunas ja mitu sammu astuda, et korvid ja ämbrid metsast välja tulles ikka tõesti kohalikku kulda ehk kukeseeni või muud head täis oleksid. Kui soovid seenel käimise täit elamust, siis anna meile teada ja metsaretk koos seenegiidiga võib alata.

Meelerahu ja treeningut on imelihtne ühendada – kulge sup-lauaga mööda maalilist Obinitsa järve ja naudi vee pealt avanevaid vaateid Tuhkvitsa ürgorgule. Looduse ilu haarab su endasse, argimured ununevad ning märkamatult oled saanud ka päris hea üldfüüsilise treeningu. Mis kõige olulisem – aerusurf ei küsi vanust – tule ja proovi!

Lugu Viljandi paadimehest teavad kõik, kuid Obinitsa järve paadisõidu lood saate teie luua. Maaliline Obinitsa järv on paisutatud Tuhkvitsa ojale ning õnnistati 1995. aastal. Praeguseks on tegu hinnatud ujumis- ning kalastuskohaga. Võta kaasa binokkel ja kalastusvarustus, ujumisriided ja fotoaparaat – need kõik kuluvad vee peal ära, paadi ja aerud saad meie käest!

Elamuste soovi korral anna märku meiega ühendust võttes

Close